Share

Rõdude renoveerimine

Rõdude renoveerimine

Rõdude renoveerimine

Rõdude renoveerimine

Rõdude renoveerimine on sageli hea lahendus, kui ei soovi uut rõdu ilmtingimata ehitada. Rõdu piirdeid ja põrandat on võimalik kerge vaevaga renoveerida. Kui rõdu on taastamiskõlbulik, siis saab spetsialistide abil selle renoveerida. Kõige olulisem tegur rõdude renoveerimise puhul on konstruktsioonide tugevused. Kui konstruktsioonid on aja jooksul lagunenud ning ei ole enam nii kindlad kui peaks, siis ei ole võimalik rõdu renoveerida. Renoveerimislahenduste ja materjalide valiku puhul on oluline veenduda, millised on rõdu konstruktsioonid.

On küllalt rõdusid, mille kinnituskonstruktsioonid on roostes ning tänu sellele rõdud ise varisemisohtlikud. Kuna ehituskvaliteet on aastatega muutunud paremaks, siis vanade majade puhul soovitame tõsiselt kaaluda hoopiski uute rõdude ehitamist, et tagada hea ehituskvaliteet ja ära hoida vanade rõdude varisemist.

Rõdu renoveerimise ettevalmistustööd

Kui rõdu konstruktsioonid on kontrollitud ja renoveerimismaterjalid valitud tuleb esmalt paigaldada tellingud ja eemaldada rõdupiirded. Rõdupiirete puhul tasub jälgida, et need eemaldades kannatada ei saaks. olenevalt rõdupiirete materjalist võivad need renoveerimise käigus tugevalt amortiseeruda.

Rõdu renoveerimise töökäik

Kui rõdu renoveerimise ettevalmistustööd on tehtud saab asuda rõdu renoveerima. Esmalt tuleb olemasoleva rõdu pind lammutada ja kandekonstruktsioonid korrastada. Sõltuvalt rõdu seisukorras võib kandekonstruktsiooni korrastus tähendada erinevat töömahtu ja materjale. Soovitame rõdu ka soojustada, niiskuse ja ilmastiku eest kaitsta ning siis viimase sammuna ehitada uud pealiskonstruktsioon.

Rõdude isolatsioon

Rõdude paigaldamisel on oluline mõelda ka ilmastiku ja niiskuse peale. Ilmastikule vastupidav pinnakate ja hüdroisoleeriv kiht peaks kindlasti olema rõdude renoveerimise üks osadest. Üheks levinud võimaluseks on kasutada polüretaanpinnakatet, mis kaitseb rõdu ka vee eest. Materjali on kerge paigaldada ja hea UV-kiirguse taluvusega.

Kui vajad abi rõdude renoveerimisel, siis pöördu meie kogenud spetsialistide poole, kes aitavad välja selgitada rõdu hetkeolukorra ning annavad omapoolsed soovitused, kuidas rõdu renoveerida saaks. Pakume terviklahendust, alustades konsultatsioonist kuni töö lõpliku teostamiseni. Pakume rõdude renoveerimise teenust nii era- kui ka kortermajadele (vaata tehtud ehitustöid).

Rõdude renoveerimine

• Rõdupiirete demontaaz
• Betoonkonstruktsioonide renoveerimine
• Rõdu seinte ja lagede remont
• Betoonist rõdukatete renoveerimine
• Rõdu ja lodzapõrandate renoveerimine
• Rõdukatete vahetus

Rõdude renoveerimine